Про концерн «Сен-Гобен»

Про концерн «Сен-Гобен»

Історія розвитку найбільших промислових підприємств, об'єднаних у концерн «Сен-Гобен», налічує вже понад 350 років. Концерн засновано у 1665 році у Франції як королівську дзеркальну мануфактуру. Перше замовлення «Сен-Гобен» отримав на виробництво та поставку дзеркал для Версальського палацу у Франції.


З XIX століття виробництво компанії поширилось і на інші європейські країни. Перші іноземні підрозділи концерну з'явилися в Німеччині (1853 р.), Італії (1889 р.) та Іспанії (1904 р.). На даний час структурні підрозділи компанії знаходяться в країнах Західної та Східної Європи, Азії, Латинської Америки, США, Австралії та Нової Зеландії.

Сьогодні «Сен-Гобен» - міжнародна промислова група зі штаб-квартирою в Парижі. Відповідно до рейтингу Thomson Reuters концерн входить до ТОП-100 найбільших індустріальних компаній світу.

«Сен-Гобен» - це найвідоміший у світі виробник дзеркал та скла для будівництва і транспорту, визнаний лідер будівельної галузі, постачальник тепло- і звукоізоляції, гіпсокартону та гіпсових сумішей, сайдингу, будівельних розчинів, труб. Компанія також випускає тару та упаковку для харчової промисловості, парфумерії і фармацевтики, займається дистрибуцією будівельних матеріалів та розвитком високих технологій.
 
«Сен-Гобен» об'єднує більше 1000 компаній у 66 країнах світу, постійний штат перевищує 170 000 співробітників. Компанія досягла провідних позицій в усіх напрямках своєї діяльності і гордо носить звання світового лідера в сфері створення комфортних умов життєдіяльності людини.
 
Компанія випускає продукцію з унікальними властивостями. В кожному другому автомобілі, що виробляється в Європі, стоїть скло «Сен-Гобен». Кожен третій будинок в Європі утеплено теплоізоляцією «Сен‑Гобен». Ударостійке та антиблікове скло і вітрини використані в музеях д’Орсе та Лувр. Системи міських комунікацій 80 столиць світу і ще більше ніж тисячі найбільших міст світу створені з використанням труб Saint-Gobain Pam. 

Вміло використовуючи сильні сторони кожного зі своїх підрозділів, «Сен-Гобен» планомірно інтегрує їх в одну групу компаній для забезпечення стрімкого росту та зміцнення позицій світового лідера в сфері енергоефективних, безпечних, екологічних рішень для підвищення комфорту будівель та споруд.

 

Види діяльності «Сeн-Гобен»

Концерн об'єднує три сектори за напрямками діяльності:

Сектор «Будівельна Продукція» (ізоляція, гіпсокартон та гіпсові суміші, труби, будівельні розчини) - №1 у світі 


Сектор «Сен-Гобен Будівельна Продукція» - один з найбільших у концерні та складає понад 28% у загальному обігу компанії. Він представлений чотирма підрозділами:

  • Ізоляційні матеріали - №1 у світі;
  • Будівельні розчини та сайдинг - №1 у світі;
  • Виробництво гіпсокартону та будівельних сумішей  - №1 у світі;
  • Труби - №1 у світі.

 

Дистрибуція будівельних матеріалів - №1 в Європі 


Сектор Дистрибуції утворився в результаті придбання в 1996 філій Poliet Group subsidiaries, Point.P and Lapeyre. Починаючи з самого дня створення, бізнес значно розширився завдяки експансії. Стійкі позиції європейського  ринку - результат різноманітних придбань, включаючи Jewson and Graham у Великій Британії, Raab Karcher в Німеччині, Нідерландах та Східній Європі та пізніше Dahl в Скандинавії (2004).
 

Високотехнологічні матеріали (пласке скло, кераміка, пластмаси, абразиви та арматурні елементи) - №1 у світі


Значні інвестиції в розробку високотехнологічних матеріалів та активна науково-дослідна діяльність дозволили концерну вже сьогодні стати лідером у виробництві матеріалів нового покоління. Серед них - удосконалені види промислової кераміки та пластмас, полімерні ізоляційні покриття, що використовується в таких важливих сферах як космічне та авіабудування. Концерн впевнено лідирує у виробництві абразивів, кремнієво-нітридних та карбідних виробів для найрізноманітніших галузей промисловості.

«Сен-Гобен» займає провідні позиції у виробництві плаского скла, зокрема високоякісних плазмових екранів, скляних поверхонь для побутової техніки та автомобілів, а також декоративного скла, що використовується в індустрії дизайну. «Сен-Гобен» постачав пласке скло для будівництва піраміди Лувру. 
Концерн посідає 1 місце в Європі та 2 місце у світі з виробництва плаского скла.