ПИТАННЯ 1
Для того, аби вірно вибудувати концепцію проекту, необхідно розуміти, наскільки місто хоче брати участь у проекті. Чи буде виокремлено частину під соціальне будівництво? Це не тільки малозабезпечені родини, а ще й пенсіонери та люди з певними обмеженими можливостями. Чи треба для них передбачити житло? Звичайно, ми будемо проектувати безбар'єрне середовище. Але якщо там буде мешкати й така група населення, хоча б невеликий відсоток, то для них необхідно передбачити додаткову інфраструктуру?
ВІДПОВІДЬ
Будинки будуть підвищеної комфортності (не соціальні), але з можливістю проживання в т.ч. інвалідів та людей похилого віку. Ми всі постаріємо. Безбар’єрне середовище має бути у всьому: ландшафт, сходи та ін.
ПИТАННЯ 2
Чи треба передбачити благоустрій пляжної зони на річці?
ВІДПОВІДЬ
Якщо додатково опрацюєте пляжну зону – це плюс (але це поза основним завданням).
ПИТАННЯ 3
Як я зрозуміла, ми на генплані залишаємо основну дорогу, далі розробляємо один житловий блок, який має бути універсальним.
ВІДПОВІДЬ
Так, правильно.
ПИТАННЯ 4
Ми зрозуміли, що цю дорогу не можна і не варто змінювати, але що стосується її типу. Дорога Варшава – Москва - це ділянка Європейського маршруту Е30, що бере початок в Ірландії і закінчується в Омську (відповідно Росія) і за класифікацією це другий за значенням тип доріг після автомагістралі, але на відміну від автомагістралей ми не змогли знайти інформацію щодо специфіки обладнання цих доріг: чи обов’язкове розподілення потоків, якщо їх перетин можливий, то яким чином відбувається регулювання. Можливо, це і не зовсім стосується теми завдання, але ми вважаємо, що знаючи більше нюансів, зможемо прийти до більш оптимального рішення. Можливо, дозволяється передбачити рішення двох головних перехресть на території в двох рівнях?
ВІДПОВІДЬ
Дорога в автокадівській програмі прокреслена вірно, її ширина і кількість полос вказані з урахуванням її значення та майбутньої реалізації.
Перехрестя? Адже вони не входять в тему завдання?! У вас дві ділянки посередині модулів. Ось їх зв'язок через дорогу – це тема!!! В іншому усі рішення - за вами!!! Усе буде прийнято до уваги.
ПИТАННЯ 5
Чи є критерії відбору проекту збереження параметрів ділянки (125х75) та її форма (тобто припустимо, що при збереженні загальної площі ділянки ми робимо її більш витягнутою вздовж однієї зі сторін, чи без збереження її площі (наприклад, ми хочемо зробити збільшену ділянку)?
Питання стосується лише односімейного житла, так як ми передбачали можливість такого облаштування цього типу ділянок. Односімейні будинки можуть стояти згруповано вздовж вулиці (як, наприклад, історична забудова англійських та голландських маєтків 19-го сторіччя). Та при цьому спотворюється загальний розмір (наприклад, не 75 м вглиб, а припустимо 25 або 30) . Чи можна так робити? Або все на власний страх і ризик?
ВІДПОВІДЬ
Розмір ділянки рекомендований. Ви можете трохи змінювати розмір (але не в рази) і конфігурацію. Якщо ваш проект потребує зміни площі ділянки та її конфігурації – змінюйте. Якщо при зменшенні ділянки звільняється велика площа, в цьому випадку треба показати облаштування площі, яка звільнилась, так, аби загальна площа була приблизно рівна рекомендованій.
Ще важливо, щоб загальні показники щільності будівництва були дотримані. Ви можете змінювати і призначення прилеглих дільниць, для більш об’ємного представлення проекту.
ПИТАННЯ 6
Кімнатність квартир? Скільки у відсотках має бути однокімнатних, двокімнатних,…. ми недостатньо добре розуміємо демографічну ситуацію Бресту та вподобання на ринку…
ВІДПОВІДЬ
Рекомендоване розподілення:
Однокімнатні - 40-50%
Двокімнатні - 30%
Трикімнатні - 10-20%
Чотирьох-п’ятикімнатні - 5%
Пентхаус, люкс - 5%
Площі квартир:
– Однокімнатна квартира: 40–45 м2
– Двокімнатна квартира: 55–70 м2
– Трикімнатна квартира: 75–95 м2
– Чотирикімнатна квартира; 100–130 м2
Площа поверху однієї секції 200–500 м2
Коефіцієнт корисного виходу (житлова площа) > 0,80
Висота поверху від підлоги до підлоги 3.00–3.30 м
Розташування конструкцій має забезпечувати максимальну гнучкість в рішеннях планування, щоб можна було змінювати кількість та варіювати площу квартир в межах однієї секції. Кращим проектом буде вважатись проект, який буде передбачувати можливість поділу секції на квартири меншого розміру (1-2 кімнатні).
ПИТАННЯ 7
Пожежні об’їзди. Питання стосовно білоруських норм. Якщо робити все згідно з нашими ДБН, то навколо будинку з трьох сторін має бути дорога, яка дозволить під’їхати пожежній машині. Якщо ми розташуємо на ділянці кілька будинків, пожежні під’їзди займуть доволі багато місця. Які норми пожежної безпеки в Білорусі?
ВІДПОВІДЬ
Пожежні під’їзди бажані з усіх сторін (можна по пішохідній тротуарній плитці (посиленій).
ПИТАННЯ 8
В завданні вказано, що ми можемо використовувати запропоновану сітку, але при бажанні (та за наявності аргументів) можемо і свою. Але у файлі Krasniy Dvor - Master Plan 2010.dwg на запропонованій сітці вже розташовані певні об’єкти. Чи маємо ми доробити запропоновану сітку з використанням заданого розміщення вказаних об’єктів, або можемо використати свою сітку?
ВІДПОВІДЬ
Бажано використовувати запропоновану сітку. Об’єкти – це приклад. На них взагалі не звертайте уваги.
ПИТАННЯ 9
Скільки смуг на трасах та на дорогах, що проходять поруч з ділянкою?ВІДПОВІДЬ
Головна траса має по три смуги в кожному напрямку, з газоном посередині. Дороги між ділянками другорядні, по одній смузі в кожен бік.
ПИТАННЯ 10
В умовах вказана висота поверху 3.00. Це висота підлога-підлога чи підлога-стеля?
ВІДПОВІДЬ
Висота поверху - по фасаду, тобто підлога-підлога.
ПИТАННЯ 11
У тому житловому блоці, який ми розробляємо, має бути своя інфрастуктура? Туди має входити те, що описано в outdoor amenities?ВІДПОВІДЬ
Якщо говорити про інфраструктуру, то тут ми маємо чотири рівні. По-перше - це місто. По-друге – весь район «Червоний двір».
Потім йде структура кварталу і потім вже – ділянка, що проектується.
Що сам має бути розроблено і як - написано в завданні. Але потрібно врахувати всі взаємозв'язки.
Додатково хочемо сказати, що цікавим також можливий фізичний зв'язок ділянок (кварталів) через дорогу.