МІЖНАРОДНИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ КОНКУРС 2015-2016 РР.

Міжнародний студентський конкурс 2015-2016 рр.

25-28 травня 2016 року у м.Мінську відбувся міжнародний фінал студентського конкурсу "Проектування Мультикомфортного будинку ISOVER"


У цьогорічному конкурсі взяли участь 54 команди з 23 країн світу. Понад 170 студентів та їх викладачів приїхали до Мінська, або представити на розгляд міжнародного журі свої проекти.

Учасниками конкурсу стали студенти архітектурно-будівельних ВНЗ з Австрії, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Великої Британії, Естонії, Іспанії, Казахстану, Киргизстану, Латвії, Німеччини, Польщі, Румунії, Росії, Словаччини, Словенії, ПАР, Туреччини, України, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії. 

Як і завжди, офіційна частина міжнародного фіналу тривала три дні. У перший день відбулося урочисте відкриття міні-виставки, де були представлені всі плакати з роботами цьогорічних учасників. Весь другий день було присвячено захисту проектів - кожна команда мала п'ять хвилин, аби найповніше презентувати перед міжнародним журі свій проект. Всі презентації можна було подивитися в онлайн трансляції на офіційному сайті проекту. В останній день фіналу відбулася урочиста церемонія нагородження переможців за участі заступника міністра архітектури та будівництва Білорусі Дмитра Семенкевича, директора з маркетингу Saint-Gobain Фабріса Дідьє та міжнародного директора з маркетингу Saint-Gobain ISOVER Жіля Лева. 
 

Переможцями цьогорічного конкурсу стали:

1 місце - Радослав Тодоров, Росен Йорданов, Богдан Радічев (Болгарія);
2 місце - Мігуель Карвальо, Джеймс Руссворм, Тьяго Васконцелос (ПАР);
3 місце - Андреа Мовіла, Амалія Вакару (Румунія)


Переможці отримали грошові призи у розмірі 1500, 1000 та 750 євро відповідно.
Окрім того, журі відзначило ще чотири проекти спеціальними призами у розмірі 500 євро - серед цих проектів були роботи студентів з Білорусі, Румунії, Фінляндії, Туреччини. 

Організатори конкурсу з боку "Сен-Гобен"  та особливо представники місцевих органів влади міста Брест (адже конкурсним завданням цього року було розробити житловий модуль саме для Бресту) залишилися дуже задоволеними результатами, що їх продемонстрували учасники.  


Нагадаємо, що Міжнародний конкурс "Проектування Мультикомфортного будинку ISOVER" зазвичай проходить у два етапи:
 

 • Національний етап:
  • у вересні всі країни-учасники отримують конкурсне завдання та інформують про нього профільні ВНЗ.
  • у березні-квітні наступного  року проводяться локальні фінали, під час яких студентські команди з профільних ВНЗ захищають свої проекти. Переможці національних фіналів представляють свої проекти на міжнародному фіналі.

 

 • Міжнародний етап.
  • наприкінці травня відбувається міжнародний фінал, на якому переможці національних фіналів представляють свої проекти на розгляд міжнародного журі. Під час міжнародного фіналу обираються три команди-переможниці.
  • міжнародний фінал зазвичай проводиться в столиці (або іншому місті) тієї країни, що надала конкурсне завдання.
  • до складу журі входять представники місцевих архітектурних кіл, представники міжнародного офісу «Сен-Гобен» та міжнародні спеціалісти з проектування енергоефективних будинків. 


Традиційно для конкурсу обираються об’єкти для проектування, що потрібні місту та можуть бути реалізовані на практиці, а також є економічно доцільними. Це можуть бути проекти в області нового будівництва, реконструкції, перепрофілювання тощо. Конкурсне завдання зазвичай розробляється у тісній співпраці з місцевим управлінням архітектури та містобудування. Основною вимогою до конкурсних проектів є дотримання принципів енергоефективності та мультикомфортного будівництва.