Чи впливає щільність на те, наскільки «теплою» буде теплоізоляція?

На теплоізолюючі властивості матеріалу впливають коефіцієнт теплопровідності та товщина матеріалу. При виборі матеріалу слід обрати таку теплоізоляцію, коефіцієнт теплопровідності (лямбда) якого нижче. Чим нижчий цей коефіцієнт - тим менше тепла буде виходити з приміщення в навколишнє середовище. 

Теплоізоляційні властивості утеплювача не залежать від його щільності, скоріше, навпаки. Утеплювач та його щільність обирають в залежності від призначення конструкції. При цьому використання матеріалу з невиправдано високою щільністю призведе до збільшення вартості його перевезення та додатковому навантаженню на несучі конструкції.
 
Мінеральна вата на основі скловолокна завдяки своїй високій паропроникності та негорючості оптимальна для використання застосування майже в усіх будівельних конструкціях вище нуля.

У більшості будівельних та інженерних конструкцій утеплювач не піддається механічним навантаженням. Скатна покрівля, підлога по лагах, міжкімнатні перегородки, колодязна кладка, фасад з облицюванням під сайдинг тощо. В усіх цих конструкціях доцільно використовувати мінеральну вату на основі скловолокна, що має невелику щільність. Тут розкриваються її незаперечні переваги - легкість, пружність, ефективність та довговічність. 

Back to FAQ list